Drazí přátelé a příznivci ducha plného,

léto se nám zčista jasna takzvaně přeteklo, jak se někdy stává, i nám se takový malý PŘETEKL blíží. Poslední fáze realizace projektů na ochranu biodiverzity dosahují pozvolna svých nedozírných břehů a naše mateřské prso začíná pumpovat energii do hladových úst projektu Stezky Na Plivátkách. Nebudeme se rozepisovat, co všechno je hotové a co ne, stejně by vás to akorát zdržovalo, ostatně můžete se jít podívat. Jedna věc je ale jistá, v úsilí budování Stezky pokračujeme, NESTIHNEM TO ALE VOTEVŘÍT DO KONCE ROKU, promiňte nám.

Chceme Vás uchlácholit pohledem na jednu z mnoha značek, které plánujeme na Stezce rozmístit. Naše Stezka není totiž z katalogu a bude netradičně i-n-t-e-r-a-k-t-i-v-n-í. Chtěli bychom tímto poděkovat našemu kamarádovi Romanovi PR, který vzal věc za naši společnou a jak je vidět, vůbec se toho nebojí. Naučná stezka bude o znouvubjeveném svazku člověka s přírodou a bude mít svůj příběh. A vo tom to je….

Bylo nebylo, nejednou se tak stalo, stává se možná i dnes, probouzí se v roztoužených srdcích jemný hlas tajemné, soucitem urozené víly. Životem bičovaní dědové a starostmi linčované báby o tom mluví tak, že je to ozvěna všech nevyslovených a nesplněných přání, která se ukrývá v nepoznaných a očím zapovězených komnatách nekonečně rozlehlé mysli. Proslýchá se také, že zpěv této víly dokáže roztančit pomyslná kola času a ten kdo její písni dokáže naslouchat, vykročí tím na opravdouvou životní cestu vedoucí k nekonečnému a nepodmíněnému štěstí. Na co by ale bylo někomu v životě štěstí, které by měl jenom pro sebe, štěstí je tu přeci pro všechny. Tak to víla chtěla a tak se tomu děje dodnes.

Na -viděnou, na -shledanou, na -slyšenou
Čápi ze Smiřic

 

Kategorie: Nezařazené